Аркадний Автомат

Піксельне дійство. Огляд настілки «Аркадний Автомат»

Автор: PlayUA @playua

Ще років сорок тому, відеоігри не були настільки доступними, як зараз.  Найдоступнішим способом поринути у світ електронних розваг тоді були зали гральних автоматів. Для багатьох українських дітей 80-х та 90-х аркадні автомати також стали першим знайомством зі світом відеоігор. І хоча до наших країв майже не доходили сучасні, популярні аркадні машини того часу, я досі пам’ятаю своє захоплення від першого знайомства з аркадним автоматом Final Fight у дошкільні роки. Барвисті персонажі, що займають півекрану, круті звукові ефекти та загальна презентація — все це проникло в молоду свідомість і залишилося в ній назавжди. Видавництво Geekach вирішило зіграти на ностальгічних почуттях ґеймерів, видавши для нас маленьку настільну гру під назвою «Аркадний Автомат». І, на щастя, щоб пограти в неї, вам зовсім не обов’язково знати, що спільного у ігор Centipede і Gravitar, досить просто вміти тримати в руці олівець.

У «Аркадному Автоматі» учасники намагаються набрати якнайбільше переможних очок, витративши на це мінімальну кількість життів та монет — палива гральних автоматів. На старті, гравці отримують та розподіляють між собою карти з персонажами класичних аркадних ігор. Кожен з них приносить певну кількість переможних очок, якщо буде переможений, а також дозволить зробити одну особливу дію, яка може бути активною чи пасивною, залежно від цього персонажа. Передаючи одне-одному карти по колу, ваше завдання визначити, які карти ви хочете залишити собі, а які ви готові віддати іншим гравцям. Потім, за допомогою олівця, ви повинні перенести на свій листок піксельні контури вибраних персонажів, після чого починається вже третя — основна фаза гри.

Гравці одночасно заповнюють піксельні контури персонажів на своїх листках тетрісними фігурами, які випадають з карт. Порядок заповнення довільний. Іноді гра може вимагати закинути монетку в автомат, що може позбавити вас переможних очок. Як тільки один із гравців заповнить усі три свої фігури, або у когось закінчаться монетки, настає кінець гри, гравці рахують переможні очки та визначають хто ж переможець.

«Аркадний Автомат» чарівний своєю темою і при першому ж знайомстві заінтригував мене. Це досить проста гра з механікою flip & write в яку цілком можна грати з людьми, які не знайомі ні з відео, ні з настільними іграми, проте її ностальгічні аркадні нотки та посилання на відеоігри 80х, на мій погляд, все ж таки мають на увазі певну цільову аудиторію.

Мабуть, головним критичним аспектом «Аркадного Автомату» для мене є його дивний, нестабільний ігровий темп. Після захопливої вступної частини гри, драфту карт та підбору хороших комбінацій, гра ніби ставиться на паузу і всі починають малювати піксельні контури. Це кропіткий і досить довгий, в рамках тривалості гри, процес, де потрібно все як слід розрахувати заздалегідь, інакше ваша фігура може просто не поміститися. Це досить незграбне рішення геймдизайнера щодо підготовки гри в середині партії, на мій погляд, порушує ігрову арку, збиває її ігровий темп. Я такого ніколи і ніде не зустрічав, і це дуже дивно. В ідеалі було б зробити якісь картонні трафарети, щоб прискорити цей процес, хоча це очікувано зробило б гру трохи дорожчою.

До речі про компоненти, крім відмінних глянцевих карт, у грі також є набір олівців і невеликий блокнот. Участь може приймати до 8 гравців, проте олівців лише шість. Звичайно, знайти парочку олівців у будинку з купою настільних ігор — не є проблемою, але все ж, чому їх саме шість? Чому в такому разі не чотири, наприклад, чи навіть два? Підказка з властивостями карт взагалі лише одна і на вісім осіб за столом її також буває замало.

Планшет з односторонніми ігровими листочками досить маленький і при активній грі на велику кількість гравців може доволі швидко вичерпатися. Якщо ви захочете грати повним складом, на 8 гравців, вистачить їх всього на 6 партій, але звичайно роздрукувати нові аркуші ніколи не було проблемою. Всі хто давно грає в “ролл-н-райти” проходив через.

Проте, не дивлячись на критичні моменти, гра дійсно затягує. Процес малювання поліміно фігур та їхньої оптимізації, змішані з часткою рандому, створюють досить азартний настільний коктейль, який хочеться випити знову, за першої нагоди. Це роками перевірений рецепт, який просто не може не працювати. До того ж, «Ігровий Автомат», на мій погляд, досить добре збалансований і швидке закінчення гри, шляхом вибору найпростіших карток, точно не принесе вам перемогу. 

Властивості персонажів також доволі цікаві, деякі з них перетинаються між собою і залежать одне від одного, але ймовірність зібрати хороший сет все ж таки не дуже висока. Процес драфту чотирьох карт на повний набір гравців займе всього півкола, тому оптимальною кількістю учасників в «Ігровому Автоматі» думаю можна сміливо вважати 4 гравці.

«Аркадний Автомат» — гра, яка з’явилася на світ уже на спаді популярності жанру Roll/Flip and Write.  Усе найкраще, інноваційне і незвичне в цьому жанрі вже було випробувано. Тож фактично більшість сучасних продуктів з цією механікою — переробка вже існуючих ідей, трохи видозмінених під сучасну аудиторію. «Аркадний Автомат» теж не вирізняється поміж конкурентами, та у нього цікаво і хочеться грати. Головний механізм оптимізації існує ще з часів винаходу гри «Тетріс» і активно використовується в популярних настільних іграх до сьогодні, а ретро вайб в оформленні «Аркадного Автомату» тільки посилює цю асоціацію.

«Аркадний Автомат» є частиною оригінальної серії настільних ігор під назвою Blue Collection — чотирьох настільних мікроігор створених у сеттінгу ретро відеоіграшок спеціально для ностальгуючих естетів. І я з нетерпінням чекаю на можливість спробувати всі чотири ігри цієї серії.

Автор: Михайло Малютенко

Придбати настільну гру «Аркадний Автомат» можна у крамниці Geekach за цим посиланням. А використавши промокод PlayUA10, ви отримаєте 10% знижки не тільки на цю гру, а й на будь-який не акційний товар в магазині.

BMAC Zelda

Сподобалася публікація? Підтримай PlayUA

На платформі Buy Me a Coffee ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Buy Me a Coffee отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!

Підтримати

Останні огляди

Якої сили подачу ви здатні прийняти? Огляд фільму «Суперники»

Автор: Андрій Присяжний

Суперники

Лише сідницями ситий не будеш. Огляд Stellar Blade

78

Автор: Володимир Вітовський

stellar blade cover

Затягне і не відпустить — Огляд Balatro

90

Автор: Барлет Ярослав

balatro

Огляд Pepper Grinder

77

Автор: Барлет Ярослав

pepper grinder

ЗАМІНИВ МЕНІ ПК — Огляд ноутбука Acer Predator Helios 16 (PH16-71)

Автор: Володимир Бортюк

predator helios 16 review site a 01

Справжнє виживання — Огляд настілки Resident Evil 3: The Board Game

Автор: Владислав Папідоха

Resident Evil 3: The Board Game PlayUA

Шедевр в жанрі контролю територій — Огляд настілки «Ель Гранде»

Автор: Малютенко Михайло

Ель Гранде

Огляд Alone in the Dark (2024)

74

Автор: Владислав Папідоха

Alone in the Dark (2024)